TNPW080510K0BEEA Vishay
TNPW080510K0BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW080510K0BEEA
Part Number TNPW080510K0BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080510K0BEEA
Datasheet download TNPW080510K0BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW080510K0BEEA
TNPW080510K0BEEA Specifications
Part Number TNPW080510K0BEEA
Failure Rate
Type Thin Film
Resistance Value 10 kOhm
Power Rating 0.125 W
Case Style Molded
Case Size 0805
Military Standard
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm