TNPW080510K4BEEN Vishay
TNPW080510K4BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW080510K4BEEN
Part Number TNPW080510K4BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 10.4K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW080510K4BEEN
Datasheet download TNPW080510K4BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW080510K4BEEN
TNPW080510K4BEEN Specifications
Part Number TNPW080510K4BEEN
Resistance Value 10.4 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thin Film
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Military Standard
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm