VJ0603A471JXACW1BC Vishay
VJ0603A471JXACW1BC Images
Please contact us for more photos of VJ0603A471JXACW1BC
Part Number VJ0603A471JXACW1BC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ0603A471JXACW1BC
Datasheet download VJ0603A471JXACW1BC.pdf
Request Quotation for VJ0603A471JXACW1BC
VJ0603A471JXACW1BC Specifications
Part Number VJ0603A471JXACW1BC
Construction Flat
Voltage(DC) 50 V
Dielectric X5R
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.95 mm
Capacitance Value 470 pF
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.95(Max) mm
Product Length 1.6 mm