WSL0603R0100FEA Vishay
WSL0603R0100FEA Images
Please contact us for more photos of WSL0603R0100FEA
Part Number WSL0603R0100FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 0603 0.01 Ohm 1% 1 10W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL0603R0100FEA
Datasheet download WSL0603R0100FEA.pdf
Request Quotation for WSL0603R0100FEA
WSL0603R0100FEA Specifications
Part Number WSL0603R0100FEA
Case Style Molded
Product Dimensions 1.52 x 0.76 x 0.33 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 10 MOhm
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.76 mm
Product Height 0.33 mm
Product Length 1.52 mm