BZX384-B33,115 Nexperia
BZX384-B33,115 Images
Please contact us for more photos of BZX384-B33,115
Part Number BZX384-B33,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 33V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX384-B33,115
Datasheet download BZX384-B33,115.pdf
Request Quotation for BZX384-B33,115
BZX384-B33,115 Specifications
Part Number BZX384-B33,115
Operating Temperature -65 to 150 °C
Test Current 2 mA
ESD Protection No
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Maximum Power Dissipation 300 mW
Maximum Zener Impedance 80 Ohm
Max Processing Temp 260
Zener Voltage Tolerance 2 %
Product Dimensions 1.8 x 1.35 x 1.05 mm
Pin Count 2
Configuration Single
Nominal Zener Voltage 33 V
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Supplier Package SOD-323
Typical Voltage Temperature Coefficient 29.7 mV/K