BZX79-C62,113 Nexperia
BZX79-C62,113 Images
Please contact us for more photos of BZX79-C62,113
Part Number BZX79-C62,113
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Diode Zener Single 62V 5% 500mW 2-Pin ALF T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level BZX79-C62,113
Datasheet download BZX79-C62,113.pdf
Request Quotation for BZX79-C62,113
BZX79-C62,113 Specifications
Part Number BZX79-C62,113
Nominal Zener Voltage 62 V
ESD Protection No
Operating Temperature -65 to 200 °C
Maximum Reverse Leakage Current 0.05 uA
Zener Voltage Tolerance 5 %
Maximum Zener Impedance 215 Ohm
Max Processing Temp 260
Test Current 2 mA
Typical Voltage Temperature Coefficient 64.4 mV/K
MSL Level 1
Product Dimensions 4.25 x 1.85 x 1.85 mm