| Part Number | ABMM-11.0592MHZ-B2-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 592690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 11.0592MHz 7pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABMM-11.0592MHZ-B2-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABMM-11.0592MHZ-B2-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Standard Frequency | 11.0592 MHz |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Supplier Package | CSMD |
| Series Resistance | 70 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Product Dimensions | 7.2 x 5.2 x 1.1 mm |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABMM-11.0592MHZ-B2-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fox | Crystal 25MHz 20pF 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 250F-20.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 12MHz 30pF 33pF 39pF 3-Pin SMD Emboss T R Download PDF datasheet for CSTCE12M0G15L14-R0.pdf |
|
Kyocera | KEDCX2520DB16000D0PRTC1 CRYSTAL UNIT Download PDF datasheet for CX2520DB16000D0PRTC1.pdf |
|
Kyocera | KYOCX2520DB26000D0FLFC2 X'TAL,26MHZ,8PF, Download PDF datasheet for CX2520DB26000D0FLFC2.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin SMD - |
|
Fox | Crystal 16MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF160-20.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13MC1462003700.pdf |
|
Abracon | Crystal 40MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8-40.000MHZ-10-1-U-T.pdf |