02013A101JAT2A AVX
02013A101JAT2A Images
Please contact us for more photos of 02013A101JAT2A
Part Number 02013A101JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 25Vdc C0G (NP0) Dielectric 100pF \u00b15.0% \u00f87\"T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02013A101JAT2A
Datasheet download 02013A101JAT2A.pdf
Request Quotation for 02013A101JAT2A
02013A101JAT2A Specifications
Part Number 02013A101JAT2A
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0201
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
MSL Level 1
Capacitance Value 100 pF
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm
Case Size 0201
Construction Flat
Voltage(DC) 25 V
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm