02015A100JAT2A AVX
02015A100JAT2A Images
Please contact us for more photos of 02015A100JAT2A
Part Number 02015A100JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 50Vdc C0G (NP0) Dielectric 10pF \u00b15% \u00f87\"T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02015A100JAT2A
Datasheet download 02015A100JAT2A.pdf
Request Quotation for 02015A100JAT2A
02015A100JAT2A Specifications
Part Number 02015A100JAT2A
Pin Count 2
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33(Max)
Voltage(DC) 50 V
Construction Flat
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Capacitance Value 10 pF
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0201
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.33(Max) mm
Product Length 0.6 mm