04023U0R5BAT2A AVX
04023U0R5BAT2A Images
Please contact us for more photos of 04023U0R5BAT2A
Part Number 04023U0R5BAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.5pF 25V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 04023U0R5BAT2A
Datasheet download 04023U0R5BAT2A.pdf
Request Quotation for 04023U0R5BAT2A
04023U0R5BAT2A Specifications
Part Number 04023U0R5BAT2A
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0402
Dielectric C0G
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.6 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.5 pF
Tolerance 0.1 pF
Construction Flat
Package/Case 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.6(Max) mm
Product Length 1 mm