06033A131JAT2A AVX
06033A131JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033A131JAT2A
Part Number 06033A131JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 130pF 25V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033A131JAT2A
Datasheet download 06033A131JAT2A.pdf
Request Quotation for 06033A131JAT2A
06033A131JAT2A Specifications
Part Number 06033A131JAT2A
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.6 x 0.81 mm
Capacitance Value 130 pF
Product Depth 0.81 mm
Product Length 1.6 mm
Replacement Part Number PART-06033A131JAT2A
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for 06033A131JAT2A
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
W3F15C 223 8AT1A
AVX
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R -20% to 50% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R