06033G104ZAT2A AVX
06033G104ZAT2A Images
Please contact us for more photos of 06033G104ZAT2A
Part Number 06033G104ZAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 25V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06033G104ZAT2A
Datasheet download 06033G104ZAT2A.pdf
Request Quotation for 06033G104ZAT2A
06033G104ZAT2A Specifications
Part Number 06033G104ZAT2A
Package/Case 0603
Lead Finish Matte Tin
Type Flat
Rad Hard No
Dielectric Y5V
Case Size 0603
Operating Temperature -30 to 85 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
MSL Level 1
Construction Flat
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Tolerance -20 to 80 %
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.1 uF
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm