08052C221KAT2A AVX
08052C221KAT2A Images
Please contact us for more photos of 08052C221KAT2A
Part Number 08052C221KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 220pF 200V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 08052C221KAT2A
Datasheet download 08052C221KAT2A.pdf
Request Quotation for 08052C221KAT2A
08052C221KAT2A Specifications
Part Number 08052C221KAT2A
Product Dimensions 2.01 x 1.25 mm
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric
Rad Hard No
Package/Case 0805
Capacitance Value 220 pF
Max Processing Temp 260
Voltage(DC) 200 V
Tolerance 10 %
Product Depth 1.25 mm
Product Length 2.01 mm