12063C105KAT2A AVX
12063C105KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12063C105KAT2A
Part Number 12063C105KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 1206 Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12063C105KAT2A
Datasheet download 12063C105KAT2A.pdf
Request Quotation for 12063C105KAT2A
12063C105KAT2A Specifications
Part Number 12063C105KAT2A
Dielectric X7R
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Package/Case 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.78 mm
Voltage(DC) 25 V
Tolerance 10 %
Capacitance Value 1 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm