12102A222JAT2A AVX
12102A222JAT2A Images
Please contact us for more photos of 12102A222JAT2A
Part Number 12102A222JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 200V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12102A222JAT2A
Datasheet download 12102A222JAT2A.pdf
Request Quotation for 12102A222JAT2A
12102A222JAT2A Specifications
Part Number 12102A222JAT2A
Dielectric C0G
Case Size 1210
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.78 mm
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.0022 uF
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 200 V
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm