12103C105KAT2A AVX
12103C105KAT2A Images
Please contact us for more photos of 12103C105KAT2A
Part Number 12103C105KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12103C105KAT2A
Datasheet download 12103C105KAT2A.pdf
Request Quotation for 12103C105KAT2A
12103C105KAT2A Specifications
Part Number 12103C105KAT2A
Case Size 1210
Tolerance 10 %
Rad Hard No
Capacitance Value 1 uF
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.52 mm
Construction Flat
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.52(Max) mm
Product Length 3.2 mm