| Part Number | 2225SC563KAT1A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 849960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | HIGH VLOTAGE MLCC CAP 2225 1500V X7R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2225SC563KAT1A |
| Datasheet download |
| Part Number | 2225SC563KAT1A |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-2225SC563KAT1A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CL10C2R2CB8NNWC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.012uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08055A123JAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for RPER72A103K2K1A03B.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12105C225KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H473KA61D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C106K3RAC7800.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C475K3RAC7800.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.01uF 10V X7R 10% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM033R71A103KA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 100pF 10V X5R 10% SMD 01005 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM02X5R101K10AH.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 1000V X7R 10% SMD 0805 Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C331KDRACTU.pdf |