| Part Number | 8230-60-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 738890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 8230-60-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 8230-60-RC |
|---|---|
| Product Dimensions | 7.62 mm |
| Package/Case | 3.05 X 7.62 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Lead Style | Axial |
| Type | RF Choke |
| Minimum Quality Factor | |
| Test Frequency | 2.5 MHz |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Lead Finish | Tin |
| Impedance | |
| Core Material | |
| Maximum DC Current | |
| Inductance | |
| Maximum DC Resistance | |
| Product Diameter | 3.05 mm |
| Product Length | 7.62 mm |
| Replacement Part Number | PART-8230-60-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind High Current Toroid 1mH 15% 1KHz 1.6A RDL Download PDF datasheet for 2100HT-102-H-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 15uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.75A RDL Bag Download PDF datasheet for RL822-150K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 120uH 15% 1KHz 4.1A RDL Download PDF datasheet for 2100LL-121H-RC.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 4.7mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 600mA Pin Tray Download PDF datasheet for B82730U3601A20.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 410mA AXL T R Download PDF datasheet for 77F220K-TR-RC.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 680nH 10% 25MHz 50Q-Factor Phenolic 1.22A AXL T R Download PDF datasheet for 1537R-08K.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 1mH 5% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 130mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1105J.pdf |
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 8.2mH 10% 250KHz 40Q-Factor Ferrite 26mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS05EB822K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 660mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0912-101KL.pdf |
|
Eaton | THROUGH HOLD COMMON MODE CHOKE - |