SRP1265A-R22M Bourns
SRP1265A-R22M Images
Please contact us for more photos of SRP1265A-R22M
Part Number SRP1265A-R22M
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded 0.22uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 53A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRP1265A-R22M
Datasheet download SRP1265A-R22M.pdf
Request Quotation for SRP1265A-R22M
SRP1265A-R22M Specifications
Part Number SRP1265A-R22M
Test Frequency 100 kHz
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
MSL Level 1
Product Dimensions 12.5 x 12.5 x 6.2
Operating Temperature -40 to 150 °C
Package/Case 12.5 X 12.5 X 6.2
Type Power
Core Material Carbonyl Powder
Tolerance 20 %
Protection Style Shielded
Supplier Package SMD
Pin Count 2
Lead Finish Tin
Product Depth 12.5 mm
Product Height 6.2 mm
Product Length 12.5 mm