| Part Number | IHLP2020CZER100M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 370900 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020CZER100M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020CZER100M01 |
|---|---|
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 3 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 2020 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Type | High Current |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020CZER100M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1309B1-R150-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 32nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R03-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for SRR6028-180Y.pdf |
|
Eaton | BUSCL1208-2-100TR-R MAGNETICS - SHIELDED - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M11.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Powdered Iron 17.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R47-R.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode 150Ohm 100MHz 5A T R Download PDF datasheet for CM5022R151R-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 850mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D28C-220NC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 1uH 20% 2MHz Metal 2200mA 0806 Download PDF datasheet for MAKK2016T1R0M.pdf |
|
Eaton | IND HC 2.2UH 27A MOLDED 2PADS SMT - |