| Part Number | D1213A-02SOL-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 825780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | ESD Suppressor Diode Arrays \u00b115KV 3-Pin SOT-23 T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | TVS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | D1213A-02SOL-7 |
| Datasheet download |
| Part Number | D1213A-02SOL-7 |
|---|---|
| Direction Type | Uni-Directional |
| Capacitance Value | 1.2 pF |
| Type | Diode Arrays |
| Maximum Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Working Voltage | 3.3 V |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| ESD Protection Voltage | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.3 x 1 mm |
| Pin Count | 3 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Maximum Clamping Voltage | 10 V |
| Replacement Part Number | PART-D1213A-02SOL-7 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Diode TVS Single Bi-Dir 8.55V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SM6T10CA.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 16V 600W 2-Pin DO-214AA Plastic T R Download PDF datasheet for SMBJ16D-M3 H.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 30V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ30CAHE3 52.pdf |
|
Leshan Radio | Diode TVS Single Uni-Dir 5V 0.2W 2-Pin SOD-523 T R Download PDF datasheet for LESD5Z5.0T1G.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 300V 400W 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for P4SMA350A-E3 61.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 48V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T R Download PDF datasheet for SMCJ48A.pdf |
|
Diodes Incorporated | Diode TVS Single Bi-Dir 33V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ33CA-13-F.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 70V 1.5KW 2-Pin SMC T R Download PDF datasheet for SMCJ70CA-E3 57T.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Bi-Dir 28V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T R Download PDF datasheet for SMCJ28CA.pdf |
|
Diodes Incorporated | Diode TVS Single Uni-Dir 18V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SMBJ18A-13-F.pdf |