| Part Number | NES6NAK1-24.0000-18(T) |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 219850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 24MHz 18pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NES6NAK1-24.0000-18(T) |
| Datasheet download |
| Part Number | NES6NAK1-24.0000-18(T) |
|---|---|
| Type | Crystal |
| Supplier Package | CSMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Aging | ±3(1st) ppm/Year |
| Frequency Tolerance | ppm |
| Standard Frequency | 24 MHz |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Product Dimensions | 6 x 3.5 x 1.1 mm |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-NES6NAK1-24.0000-18(T) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 55MHz 18pF 2-Pin Radial Download PDF datasheet for Q21CA3011135400.pdf |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 16MHZ 9PF 10PPM TN4-26250 - |
|
Seiko Instruments | FA-128 48MHZ 10PF +-10PPM - |
|
AVX | AVXCX3225SB15000B0HPQZ1 X'TAL 3225 1500M Download PDF datasheet for CX3225SB15000B0HPQZ1.pdf |
|
Seiko Instruments | KHZ RANGE CRYSTAL UNIT SMD - |
|
NDK | Crystal 16MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX3225GA-16.000M-STD-CRG-1.pdf |
|
Fox | Crystal 7.373MHz 20pF 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for FOXSLF 073-20.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-25.000MHZ-4Y-T3.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin SMD - |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 9pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000021005200.pdf |