| Part Number | CEBM33350 |
|---|---|
| Manufacturer | Dubilier Components |
| Quantity in stock | 564390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | ECAP 33UF 350V RAD |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Aluminum |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CEBM33350 |
| Datasheet download |
| Part Number | CEBM33350 |
|---|---|
| Capacitance Value | 333 uF |
| Packaging | Loose Pack |
| Lifetime | 2000 hr |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Free | Yes |
| Construction | Aluminum Cylindrical Can |
| Termination Style | Radial |
| Leakage Current | 166.5@2Min uA |
| Family | CEBM |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Replacement Part Number | PART-CEBM33350 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Aluminum 220uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 350mA 2000 hr 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECA1VM221B.pdf |
|
NIC Components | NRE-S4R7M35V4X7TBF1F Download PDF datasheet for NRE-S4R7M35V4X7TBF1F.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 470uF 35V \u00b120% (10 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.052 Ohm 1220mA 5000hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for ELXZ350ETD471MJ20S.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 470uF 63V 20% (16 X 16.5mm) SMD 1410mA 5000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEVFK1J471M.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 100uF 25V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EEUFR1E101.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 150uF 200V \u00b120% (14.5 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 810mA 12000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EKXJ201ELL151MU25S.pdf |
|
Nichicon | Cap Aluminum 3.3uF 450V 20% (8 X 10mm) Cylindrical 25mA 10000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for ULV2W3R3MNL1GS.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 390uF 25V \u00b120% (10 X 11.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.014 Ohm 5000mA 15000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for APSG250ELL391MJB5S.pdf |
|
Sanyo | Cap Aluminum 47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) Cylindrical 195mA 1000 hr 105\u00b0C Download PDF datasheet for 50CE47AX.pdf |
|
Nichicon | Cap Aluminum 22uF 315V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 120mA 7000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for UPW2F220MHD.pdf |