| Part Number | CLB1108-2-50TR-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 450500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 200nH 1MHz Ferrite 110A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CLB1108-2-50TR-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CLB1108-2-50TR-R |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Dimensions | 18 x 11 x 8(Max) |
| Maximum DC Resistance | mOhm |
| Maximum DC Current | 25 A |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SMD |
| Package/Case | 18 X 11 X 8(Max) |
| Inductance | 200 nH |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 11 mm |
| Product Height | 8(Max) mm |
| Product Length | 18 mm |
| Replacement Part Number | PART-CLB1108-2-50TR-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Chip Molded Wirewound 180nH 10% 100KHz Ferrite 60.8A SMD T R Download PDF datasheet for FP1008-180-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SDR1005-330KL.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8S-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 580mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-151KL.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 470nH 10% 25MHz 40Q-Factor Iron 653mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-471K.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG331SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 47Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR7032-221M.pdf |
|
Bourns | Ind Line Filter Toroid 250uH 600Ohm 50% 100KHz Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRF0905A-251Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 4.7nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 160mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN4N7B02D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 750nH 20% 100KHz Powdered Iron 11.3A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R75-R.pdf |