| Part Number | CMS1-13-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 238740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode 166uH 100KHz Ferrite 1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CMS1-13-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CMS1-13-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 9.4 x 7.2 x 2.6 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 9.4 X 7.2 X 2.6 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 160 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 7.2 mm |
| Product Height | 2.6 mm |
| Product Length | 9.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-CMS1-13-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 510nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R51-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Bead Shielded 385Ohm 100MHz Ferrite 9.5A T R Download PDF datasheet for SMB2.5R-1.pdf |
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for B2013FNLT.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 1A 1212 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH2D14NP-4R7NC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 6.3uH 15% 2A T R Download PDF datasheet for P0456NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for UP2UC-101-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 200nH 15% 1MHz Ferrite 37A T R Download PDF datasheet for FP2-S200-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SRN1060-221M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SNLSDWL1005C15NJSTFM01 W W CHIP CERAMIC Download PDF datasheet for SDWL1005C15NJSTFM01.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for BRL1608T6R8M.pdf |