| Part Number | PE-53912NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 607330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A Tube |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53912NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53912NL |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Type | Common Mode |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 17.02 X 19.56 X 9.9 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 17.02 x 19.56 x 9.9 mm |
| Product Depth | 19.56 mm |
| Product Height | 9.9 mm |
| Product Length | 17.02 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53912NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 360mA 1812 T R Download PDF datasheet for ELJPB100KF.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 260mA 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4LG101MA.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 37uH 20% 2.24A Download PDF datasheet for PE-53932SNL.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 470uH 35% 14A T R Download PDF datasheet for P0502NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 5.35A 2.67A T R Download PDF datasheet for SRF1260-100M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 30% 100KHz 800mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG6R8N.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 10A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP147NP-100MC-125.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG221SN1D.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MHC3216S121WBE.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8040T 4R7NJGJ.pdf |