CIH10T56NJNC Samsung Electro-Mechanics
CIH10T56NJNC Images
Please contact us for more photos of CIH10T56NJNC
Part Number CIH10T56NJNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CIH10T56NJNC
Datasheet download CIH10T56NJNC.pdf
Request Quotation for CIH10T56NJNC
CIH10T56NJNC Specifications
Part Number CIH10T56NJNC
Package/Case 0603
Test Frequency 100 MHz
Product Dimensions 1.75 x 0.95 x 0.95 mm
Technology Multi-Layer
MSL Level 2
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.95 mm
Product Height 0.95 mm
Product Length 1.75 mm