| Part Number | HZ0603C651R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 381280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 650Ohm 100MHz 300mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ0603C651R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ0603C651R-10 |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Type | Chip Bead |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 250 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ0603C651R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 4.7nH 0.1nH 450MHz 13Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for L04024R7BHNTR.pdf |
|
AVX | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T R Download PDF datasheet for LCWF1812K100HTAR.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 70Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for BLM31AF700SN1L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SDR0805-100ML.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for P0751.153NLT.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 8.5A T R Download PDF datasheet for SPD127R-222MTR.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 350mA 0603 T R Download PDF datasheet for NCB0603R601TR035F.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-331KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 1uH 20% 1MHz 2040Q-Factor 3.3A 1008 T R Download PDF datasheet for MPI2512V1-1R0-R.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Laser Cut 68uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 250mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82432T1683K.pdf |