| Part Number | DR1030-470-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 534100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR1030-470-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR1030-470-R |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 10.5 X 10.3 X 3 |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.3 x 3 mm |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR1030-470-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 50.63uH 202.5uH 20% 100KHz Amorphous Metal 640mA 320mA T R Download PDF datasheet for CTX50-1-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 1.65A 1007 T R Download PDF datasheet for BRC2518T1R0M.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N0SMT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 2.3uH 15% 300KHz Ferrite 22.3A T R Download PDF datasheet for HC1-2R3-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-330Y.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 58nH 10% 100KHz Ferrite 65A T R Download PDF datasheet for FP0805R1-R06-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 7.5uH 5.4A Download PDF datasheet for PE-53651NL.pdf |
|
Eaton | Ind Power 300nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R300-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for CL0904-3-50TR-R.pdf |