| Part Number | DR1050-220-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 644100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 3.12A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR1050-220-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR1050-220-R |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.3 x 5 mm |
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 10.5 X 10.3 X 5 |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR1050-220-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Thin Film 1.2nH 0.1nH 13Q-Factor Ceramic 700mA 0402 T R Download PDF datasheet for ATFC-0402-1N2B-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | INDUCTOR, HI FREQ MULTILAYER, 0603, 3.9 0.3NH, T&R Download PDF datasheet for HK16083N9S-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SRR7045-150M.pdf |
|
Eaton | Ind Common Mode 102uH 100KHz Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for CMS2-4-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-6R8-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 25.14uH 100.51uH 25% 100KHz Amorphous Metal 3.02A 1.51A T R Download PDF datasheet for CTX25-4A-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 120nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-120-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11.5A T R Download PDF datasheet for SRP1245A-6R0M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 38A T R Download PDF datasheet for FP0705R2-R15-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 810uH 35% 9.7A T R Download PDF datasheet for P0429NLT.pdf |