| Part Number | FP0705R2-R15-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 897830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 38A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP0705R2-R15-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP0705R2-R15-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 7 x 7 x 4.95 mm |
| Package/Case | 7 X 7 X 4.95 |
| Tolerance | 10 % |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.95 mm |
| Product Length | 7 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP0705R2-R15-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 50mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD252SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 300uH 1200uH 20% Iron 320mA 160mA T R Download PDF datasheet for PM3602-300-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SRN6045-4R7Y.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz 2.5A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603M121R-10.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 390uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 80mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-391JL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SRU1038-680Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR6603-6R8ML.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 1.3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH100M.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 250mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-100KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 120nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-120-R.pdf |