| Part Number | PG0871.472NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 610750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 6.7A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0871.472NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0871.472NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 7.6 x 7.4 x 6.4 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 7.6 X 7.4 X 6.4 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Depth | 7.4 mm |
| Product Height | 6.4 mm |
| Product Length | 7.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0871.472NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | IND FlatPac 180nH 70A 2PADS SMT Download PDF datasheet for FP1008R6-R180-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for BK1005HS601-TV.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 8A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-2R2-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A 1.04A T R Download PDF datasheet for SRF0703-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 6028 T R Download PDF datasheet for SRN6028-150M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.2A 2424 T R Download PDF datasheet for PG0087.222NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 40A T R Download PDF datasheet for PA1320.121NLT.pdf |
|
Eaton | IND 2.2uH, 3.5A, 2.5X2.0X1.2 SMT, 2Pads Download PDF datasheet for MPI2512V1-2R2-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 155nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA0511.151NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Metal 2.5A 5050 Embossed T R Download PDF datasheet for MDPK5050T4R7MM.pdf |