| Part Number | ETQP5M1R5YFC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 341220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal Box |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5M1R5YFC |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5M1R5YFC |
|---|---|
| Type | Power Choke |
| Core Material | Metal |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Product Dimensions | 10.7 x 10 x 5.4(Max) |
| Package/Case | 10.7 X 10 X 5.4(Max) |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | SMD |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 10 mm |
| Product Height | 5.4(Max) mm |
| Product Length | 10.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5M1R5YFC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRN6045-100M.pdf |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008-120-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for BLM31PG121SN1L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 13.2uH 30% 100KHz Ferrite 9.26A 4.63A T R Download PDF datasheet for SRF1260-3R3Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for SRP7030-6R8M.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B10NJV6T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 4949 Emboss T R Download PDF datasheet for MBH12282C-680MA=P3.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 50Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 T R Download PDF datasheet for ILHB1206ER500V.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SRN8040-680M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R23-R.pdf |