| Part Number | IHLP1212BZER2R2M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 691940 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 3A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP1212BZER2R2M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP1212BZER2R2M11 |
|---|---|
| Package/Case | 1212 |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Product Dimensions | 3.6 x 3.2 x 2 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 3.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP1212BZER2R2M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 215nH 5% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 520mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH31HNR21J03L.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.96A T R Download PDF datasheet for DR127-101-R.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 68nH 2% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for PE-1008CD680GTT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 210nH 10% 100KHz Ferrite 68A T R Download PDF datasheet for FP1308R3-R21-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for CPL2-5-50TR-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A 1.04A T R Download PDF datasheet for SRF0703-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 27uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 710mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-270KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz Powdered Iron 51A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R22-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz Ferrite 500mA T R Download PDF datasheet for SD6030-221-R.pdf |