| Part Number | SD53-220-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 722700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 810mA 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SD53-220-R |
| Datasheet download |
| Part Number | SD53-220-R |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 5.2 x 5.2 x 3 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 2020 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 5.2 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 5.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-SD53-220-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 15A T R Download PDF datasheet for DR125-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRU1028-6R8Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 226nH 10% 100KHz Ferrite 46A T R Download PDF datasheet for FP1105R1-R22-R.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Wirewound 100uH 20% 100KHz 340mA 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R101MDWIT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA0511.101NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 820nH 5% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 360mA 1008 T R Download PDF datasheet for CW252016-R82J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-102KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | FERRITE BEAD, MULTILAYER CHIP, 0805, 600 OHMS 25%, T&R Download PDF datasheet for BK2125HM601-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 105nH 10% 100KHz Ferrite 43A T R Download PDF datasheet for FP0705R1-R10-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Chip Molded Wirewound 144nH 10% 100KHz Ferrite 78A SMD T R Download PDF datasheet for FP1008-150-R.pdf |