| Part Number | UP1B-100-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 128480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP1B-100-R |
| Datasheet download |
| Part Number | UP1B-100-R |
|---|---|
| Package/Case | 8.89 X 6.1 X 5 |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 8.89 x 6.1 x 5 mm |
| Product Depth | 6.1 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 8.89 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP1B-100-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER100M01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 2.2A 2424 T R Download PDF datasheet for PG0087.222NLT.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R23-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100nH 30% 100KHz Carbonyl Powder 12A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-R10Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 10.1A T R Download PDF datasheet for HCM0503-1R0-R.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 68nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 380mA T R Download PDF datasheet for AIAC-1008C-68NK-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4.2A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616ABER1R0M11.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 2.2KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21BD222TN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.8A T R Download PDF datasheet for HCM0503-100-R.pdf |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |