| Part Number | UP2-2R2-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 891260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 6.9A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP2-2R2-R |
| Datasheet download | - |
| Part Number | UP2-2R2-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 13.74 x 8.76 x 5.87 mm |
| Maximum DC Resistance | 424.4 mOhm |
| Package/Case | 13.74 X 8.76 X 5.87 |
| Inductance | 150 uH |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Maximum DC Current | 1.1 A |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 8.76 mm |
| Product Height | 5.87 mm |
| Product Length | 13.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP2-2R2-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Laser Cut 82nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 220mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3820J.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER47NG01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 10% 100KHz Ferrite 10.7A T R Download PDF datasheet for HCF1007-2R2-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.71A 1212 T R Download PDF datasheet for NRH3012T 1R0NN.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 200mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1B22NJHT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-221KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 5.1A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER150M51.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C10NJV6T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for UP1B-100-R.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B12NJV6T.pdf |