| Part Number | UP4B-1R5-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 869300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 13.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP4B-1R5-R |
| Datasheet download |
| Part Number | UP4B-1R5-R |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package/Case | 22.1 X 15 X 7.87 |
| Product Dimensions | 22.1 x 15 x 7.87 mm |
| Product Depth | 15 mm |
| Product Height | 7.87 mm |
| Product Length | 22.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP4B-1R5-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 6.6A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER4R7M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN10NJ00D.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 170 Ohm 20A 3440 T R Download PDF datasheet for CM3440Z171R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 47nH 5% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ER47NJ01.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 900mA 0805 T R Download PDF datasheet for MU2029-600Y.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 250Ohm 25% 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P251R-10.pdf |
|
Eaton | IND HC 2.2UH 27A MOLDED 2PADS SMT - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-471KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 11.26Q-Factor Ferrite 1.19A T R Download PDF datasheet for SRR4028-100Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 1.8nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS1N8S02D.pdf |