| Part Number | P1167.333NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 392930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P1167.333NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P1167.333NLT |
|---|---|
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 7.54 x 7.54 x 4.5 mm |
| Package/Case | 7.54 X 7.54 X 4.5 |
| Product Depth | 7.54 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 7.54 mm |
| Replacement Part Number | PART-P1167.333NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 4uH 20% 100KHz Ferrite 5.25A 2.63A T R Download PDF datasheet for SRF0703-1R0M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 245mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-1R0J-T.pdf |
|
TDK | Ind Common Mode Choke 100uH -30% to 50% 100KHz Ferrite 150mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82789C104N2.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-4R7-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1uH 30% 100KHz 1.6A 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVEG1R0N.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 15UH - |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 10.1A T R Download PDF datasheet for HCM0503-1R0-R.pdf |
|
Pulse | Ind High Current Power Shielded Molded 47uH 20% 100KHz 6.5A T R Download PDF datasheet for PA4343.473NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 240nH 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR24AFM.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Wirewound 10uH 15% 1KHz Ferrite 3.1A 4825 Bulk Download PDF datasheet for IHSM4825EB100L.pdf |