| Part Number | LQP15MN10NG02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 628250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Thin Film 10nH 2% 500MHz 13Q-Factor 100mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQP15MN10NG02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQP15MN10NG02D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Technology | Thin Film |
| Tolerance | 2 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 1.1 x 0.6 x 0.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0402 |
| Product Depth | 0.6 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQP15MN10NG02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Toroid 484uH -35 to 30% 8A T R Download PDF datasheet for PA2756NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 1MHz Ferrite 600mA 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRN6045-3R3Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 70mA T R Download PDF datasheet for SDE6603-102M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.65A 1212 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH2D18 LDNP-4R7NC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 8A T R Download PDF datasheet for HCMA0703-2R2-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.7uH 25% 100KHz Ferrite 3.7A Carrier T R Download PDF datasheet for CDR7D28MNNP-2R7NC.pdf |
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 74A T R Download PDF datasheet for FP1008R2-R150-R.pdf |
|
TDK | Ind Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3101J.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 730mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16NP-6R8NC.pdf |