| Part Number | S-5712ACDL1-I4T1U |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments |
| Quantity in stock | 826990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hall Effect Sensor \u00b11mA Omnipolar 1.6V to 3.5V 4-Pin SNT-A T R |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S-5712ACDL1-I4T1U |
| Datasheet download |
| Part Number | S-5712ACDL1-I4T1U |
|---|---|
| Package Dimensions | 1.2 x 1.4 x 0.48 mm |
| Output Current | ±1 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.6 to 3.5 V |
| Magnetic Type | Omnipolar |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | SNT-A |
| Module/IC Classification | IC |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Pin Count | 4 |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Operating Point | 4 mT |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Minimum Release Point | -3.7 mT |
| Maximum Supply Current | 0.004 mA |
| Package | 4SNT-A |
| Replacement Part Number | PART-S-5712ACDL1-I4T1U |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Magnetoresistive Sensor 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for KMZ60.115.pdf |
|
ROHM | UNIPOLAR DETECTION HALL IC Download PDF datasheet for BU52069GWZ-E2.pdf |
|
Infineon | SP001368598 POSITION&CURRENT SENSORS Download PDF datasheet for TLE493D-A1B6.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor, Digital-Switch, -40~+125\u00b0C, 3-pin SOT-23, T R 3k Download PDF datasheet for DRV5023FAQDBZR.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 25mA Bipolar 5V 9V 12V 15V 18V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH175-WG-7-B.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 0.5mA Omnipolar 1.8V 5-Pin HVSOF Embossed T R Download PDF datasheet for BU52011HFV-TR.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 25mA 5V 9V 12V 15V 18V 3-Pin SIP Ammo Pack Download PDF datasheet for ATS137-PG-A-A.pdf |
|
Silicon Labs | MANGETIC SENSOR LINEAR ANALOG Download PDF datasheet for SI7217-B-01-IVR.pdf |
|
Allegro MicroSystems | Hall Effect Sensor 1mA Latch 3V 3-Pin SOT-23W T R Download PDF datasheet for A3214ELHLT-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | HALL OMNIPOLAR SWITCH SIP-3 AMMO 4K Download PDF datasheet for AH1806-P-A.pdf |