| Part Number | TLE4997E2 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 162690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hall Effect Sensor 30mA Bipolar 5V 3-Pin SSO Ammo Pack |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLE4997E2 |
| Datasheet download |
| Part Number | TLE4997E2 |
|---|---|
| Supplier Package | SSO |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Supply Current | 10 mA |
| Module/IC Classification | IC |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Through Hole |
| Magnetic Type | Bipolar |
| Rad Hard | No |
| Output Current | 30 mA |
| Screening Level | Automotive |
| Product Dimensions | 4.06 x 1.5 x 4.05 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Package | 3SSO |
| Replacement Part Number | PART-TLE4997E2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Hall Effect Sensor 10mA Bipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 4-Pin SSO T R Download PDF datasheet for TLE4966L.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor, Digital-Switch, -40~+125\u00b0C, AEC-Q100, 3-pin SOT-23, T R 3k Download PDF datasheet for DRV5023AJQDBZRQ1.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 3v 5V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH1815-W-7.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 2mA Omnipolar 2.5V 3.3V 5V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for TLE4913.pdf |
|
Infineon | Magnetoresistive Sensor 3-Axis 10.2(LSB12 Mt) 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for TLV493DA1B6HTSA2.pdf |
|
Allegro MicroSystems | Low Noise, High Precision, Programmable Linear Hall Effect Sensor Download PDF datasheet for A1363LKTTN-5-T.pdf |
|
Panasonic | MAGNETO RESISTIVE SENSOR - |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 10mA Latch 3.3V 5V 9V 12V 15V 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for TLE4966-2K.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 2.5V to 5.5V 3-Pin SC-59 T R Download PDF datasheet for AH1809-W-7.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for DRV5053RAQLPGM.pdf |