HD12SS19EE2 HIGH TOP PRO
HD12SS19EE2 Images
Please contact us for more photos of HD12SS19EE2
Part Number HD12SS19EE2
Manufacturer HIGH TOP PRO
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CONN.HDMI..19P SMD.15U\"...W SCREW HOLE(R
Category Connectors
Family Connector Audio and Video
ROHS Compliant Yes
MSL Level HD12SS19EE2
Datasheet download -
Request Quotation for HD12SS19EE2
HD12SS19EE2 Specifications
Part Number HD12SS19EE2
Replacement Part Number PART-HD12SS19EE2
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for HD12SS19EE2
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
Molex
Conn HDMI M 19 POS 0.5mm Solder ST SMD 19 Terminal 1 Port Embossed T R
Download PDF datasheet for 47659-1002.pdf
Molex
Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder ST SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R
Download PDF datasheet for 105133-0021.pdf
TE Connectivity
Conn Phone Plug M 12 POS 0.4mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 2 Port Tray
Conn USB RCP 4 POS 1.4mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray
U98B11110A1
Amphenol
CFP2 SINGLE PORT CAGE
TE Connectivity
Conn USB Type A PL 4 POS Solder ST Cable Mount 4 Terminal 1 Port Bag
Conn USB RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R
Conn Micro USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R
Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port
JA13331-N54D-4F
Foxconn Interconnect Technology
Conn 3.5mm Audio Jack F 3 POS Solder RA Thru-Hole 5 Terminal 1Port Tray