C0805C200J5GAC7800 KEMET
C0805C200J5GAC7800 Images
Please contact us for more photos of C0805C200J5GAC7800
Part Number C0805C200J5GAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 20pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C200J5GAC7800
Datasheet download C0805C200J5GAC7800.pdf
Request Quotation for C0805C200J5GAC7800
C0805C200J5GAC7800 Specifications
Part Number C0805C200J5GAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Rad Hard No
Dielectric C0G
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 20 pF
Case Size 0805
Package/Case 0805
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 5 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.78 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.78 mm
Product Length 2 mm