| Part Number | C320C104K5R5TATR |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 113360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C320C104K5R5TATR |
| Datasheet download |
| Part Number | C320C104K5R5TATR |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Case Style | Dipped |
| Rad Hard | No |
| Wire Form | Straight |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 5.08 x 3.18 x 6.6 mm |
| Package/Case | 5.08(Max) X 3.18(Max) X 6.6(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 2.54 mm |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Dielectric | X7R |
| Seated Plane Height | 8.12 mm |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Product Depth | 3.18(Max) mm |
| Product Height | 6.6(Max) mm |
| Product Length | 5.08(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C320C104K5R5TATR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 5.6pF \u00b10.1pF for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06032U5R6BAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL21B105KOFNFNE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 100V Z5U 20% Radial 5.08mm 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR301E105MARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603YC104K4T4A.pdf |
|
AVX | MLCC 0201 X5R 1UF 10V 20% Download PDF datasheet for CM03X5R105M10AH.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.01uF 250V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for QMK212B7103KG-T.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.1uF 50V BX 10% SMD 1812 (0.01%FR) 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for CDR04BX104AKURAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% Radial 2 Pin DIP 8.255mm 125\u00b0C Slide Pack Download PDF datasheet for MD015C104MAB.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0402YC102K4T2A.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 500R07S1R5AV4T.pdf |