GRM32ER70J476KE20L Murata Manufacturing
GRM32ER70J476KE20L Images
Please contact us for more photos of GRM32ER70J476KE20L
Part Number GRM32ER70J476KE20L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47uF 6.3V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM32ER70J476KE20L
Datasheet download GRM32ER70J476KE20L.pdf
Request Quotation for GRM32ER70J476KE20L
GRM32ER70J476KE20L Specifications
Part Number GRM32ER70J476KE20L
Lead Finish Matte Tin
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 47 uF
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Case Size 1210
Package/Case 1210
Tolerance 10 %
Construction Flat
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Dielectric X7R
Voltage(DC) 6.3 V
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm