| Part Number | MI0805K110R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 299080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 11Ohm 100MHz 1.5A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MI0805K110R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MI0805K110R-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 250 |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| Type | Chip Bead |
| Core Material | Ferrite |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MI0805K110R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS18NJ02D.pdf |
|
TDK | Ind Power 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1104M.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 750nH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 735mA 1008 T R Download PDF datasheet for S1008-751K.pdf |
|
Vishay | Ind Common Mode Choke Wirewound 260Ohm 20% 100MHz 310mA 1206 T R Download PDF datasheet for ICM1206ER261M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HG102SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded 1uH 20% 1MHz 2040Q-Factor 3.3A 1008 T R Download PDF datasheet for MPI2512V1-1R0-R.pdf |
|
Eaton | IND 500NH 40APK 28ADC 4 PAD FP VER SMT Download PDF datasheet for CTX01-19089-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 48Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-100M.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A Tape Download PDF datasheet for SWPA5020S2R7NT.pdf |
|
Pulse | IND, MOLDED POWDER, 6.0X5. NPB Download PDF datasheet for PA4340.153NLT.pdf |