DSC1001CI2-033.3300 Microchip
DSC1001CI2-033.3300 Images
Please contact us for more photos of DSC1001CI2-033.3300
Part Number DSC1001CI2-033.3300
Manufacturer Microchip
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description MEMS OSCILLATOR, LOW POWER, -40C-85C, 25PPM
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level DSC1001CI2-033.3300
Datasheet download DSC1001CI2-033.3300.pdf
Request Quotation for DSC1001CI2-033.3300
DSC1001CI2-033.3300 Specifications
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Output Level CMOS
Standard Frequency 33.33 MHz
Load Capacitance
Frequency Aging
Operating Supply Voltage
Category
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Frequency Stability ±25 ppm