| Part Number | WM7236IMSE RV |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Quantity in stock | 303670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | WM7236IMSE RV |
| Datasheet download |
| Part Number | WM7236IMSE RV |
|---|---|
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Supplier Package | LGA |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Maximum Current Consumption | 0.98 mA |
| Minimum S/N Ratio | 63 dB |
| Product Dimensions | 4 x 3 x 1 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.62 V |
| Technology | MEMS |
| Termination Method | Solder Pad |
| Rad Hard | No |
| Sensitivity | -26 dB |
| Directivity | Noise Cancelling |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-WM7236IMSE RV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
InvenSense | Bottom Port PDM Low-Power Multi-Mode Microphone with High AOP Mode Download PDF datasheet for ICS-41350.pdf |
|
PUI Audio | SPEAKER - |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 1.5Vp-p 30mA Solder Pad 1Vp-p 1900Hz to 2900Hz SMD Download PDF datasheet for SMT-1324-TW-1V-R-T R.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 6mA Pin 3Vdc 3000Hz to 4000Hz Through Hole Download PDF datasheet for KPEG272.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad Download PDF datasheet for WM7236IMSE RV.pdf |
|
Kingstate | Mic Omni-Directional 2.2Ohm -44dB 10V Round Pin Download PDF datasheet for KECG3644PFJ-A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Audio Indicator Sounder Piezo 3Vp-p Pin Through Hole Download PDF datasheet for PKM17EPP-2002-B0.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 10mA Pin 3Vdc 3200Hz to 4200Hz Through Hole - |
|
Maxim Integrated | 10V BOOSTED CLASS D SPEAKER AMP WITH IV Download PDF datasheet for MAX98927EWX+T.pdf |
|
PUI Audio | SPEAKER - |