| Part Number | 0675031230 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 265650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn USB RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Audio and Video |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0675031230 |
| Datasheet download |
| Part Number | 0675031230 |
|---|---|
| Contact Material | Copper Alloy |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Housing Material | Nylon |
| Product Dimensions | 9 x 3.95 mm |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Plating | Gold |
| Lead Finish | Tin |
| Pitch | 0.8 mm |
| Operating Temperature | 0 to 50 °C |
| Gender | RCP |
| Product Depth | 9 mm |
| Product Height | 3.95 mm |
| Replacement Part Number | PART-0675031230 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Conn USB RCP 4 POS 1.4mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0894858000.pdf |
|
Amphenol | CFP2 HEAT SINK CLIP - |
|
Amphenol | PHONEJACK RJ45 8P8C 90D DIP Download PDF datasheet for G71E0143412EU.pdf |
|
Molex | Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 105017-0002.pdf |
|
Samtec | Conn USB F 4 POS 2.5mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for USB-B-S-F-W-TH.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Mini USB Type B RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 1734035-1.pdf |
|
Molex | Conn HDMI SKT 20 POS 0.66mm Solder ST SMD 20 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 46770-5200.pdf |
|
Molex | Conn Micro HDMI M 19 POS 0.4mm Solder RA SMD 19 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 467652301.pdf |
|
Amphenol | Conn Micro USB Type AB PL 5 POS 0.65mm Solder RA Panel Mount SMD 5 Terminal 1Port T R Download PDF datasheet for MUC-20PFFR-JS7002.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 105133-0001.pdf |